Željko Dodig osvojio “Brotnjo single 2021.”

Međugorčanin Željko Dodig pobjednik je teniskog turnira za rekreativce „Brotnjo single 2021“.

U dramatičnom i rezultatski neizvjesnom finalu pobijedio je Igora Musa 2:1 (6:1, 2:6, 7:6 (14:12). Mnogobrojni gledatelji uživali su u teniskim majstorijama dvojice najboljih rekreativaca regije koji su odigrali meč za pamćenje. Prava sportska drama dogodila se u trećem setu u kojemu su obojica tenisača imali podjednake prilike za pobjedu. Dodig bolje otvara odlučujući set i dolazi do 4:2. Musa sjajnom i strpljivom igrom vraća se u igru breakom i dolazi do 4:4. Nakon osvojenoga servisa Dodig ponovno ima priliku završiti meč kod rezultata 5:4, ali ne koristi četiri meč lopte, nakon čega Musa uz svoj servis radi break i ima servis za pobjedu. No, Dodig se agresivnom igrom vraća i odvodi meč u tie-break.

Musa odlično otvara odlučujući gem i vrlo brzo stvara rezultatsku prednost i stiže do četiri meč lopte.

Kada se činilo da je meč gotov, Dodig u maniri brata Ivana, pojačava igru i radi nevjerojatan preokret od 5 vezanih poena i stiže do meč lopte. Obojica igrača su imali nekoliko meč lopti sve do 12:12 kada Dodig radi break i svojim servisom završava meč i osvaja titulu najboljega.

Trećeplasirani su bili Ivan Iličić i Dubravko Šimunović.

Istaknimo kako je turnir na vrhunskoj razini organizirao teniski rekreativac Bojan Moro.

Generalni pokrovitelj je bila prirodna izvorska voda „Leda“.