Zubac dobar kod poraženih

Los Angeles Clippersi poraženi su na gostovanju kod Golden State Warriorsa u dramatičnom dvoboju sa 115:113. Stephen Curry odradio je još jednu antologijsku utakmicu…

Sezona je tek počela, a Stephen Curry već pokazuje svu svoju raskoš. Način na koji je otvorio susret protiv Clippersa bio je fantastičan, 25 poena uz šut 9/9 iz igre od čega pet trica samo u prvoj četvrtini.

Warriorsi su krenuli na krilima Curryja briljantno, imali su prednost 44:27 na kraju prve dionice, međutim nije se dogodio raspad Clippersa, vratili su se već do poluvremena i pružili nam dramatičnu završnicu u kojoj je Golden State ipak došao do pobjede.

“Pretprošla sezona bila je stvarno bizarna sa svim ozljedama koje su nas napale, a prošla je svima bila čudna i neobična. Ovo stvarno izgleda kao novi početak”, poručio je Steve Kerr nakon pobjede.

Završnica dvoboja ponudila je dramu. Curry je na ulasku u zadnju minutu tricom donio vodstvo Warriorsima, a kada je 11 sekundi prije kraja Green povisio na 113:109, činilo se da će Warriorsi bez problema dovršiti posao.

Međutim odmah je tricom uzvratio Paul George da bi Curry pet sekundi prije kraja s linije slobodnih bacanja odveo Golden State na 115:112. Kako bi spriječili tricu, Warriorsi su brzo poslali Ivicu Zupca na liniju slobodnih bacanja, on pogađa prvo, namjerno promašuje drugo, ali Clippersi nisu dovoljno brzo došli do skoka u napadu i bilježe poraz.

Sjajni Curry završio je susret s 45 poena (8/13 trica) i deset skokova, a Andrew Wiggins dodao je 17 poena i šest skokova.

Kod Clippersa Paul George upisao je 29 poena (5/11 trica) i 11 skokova, Eric Bledsoe dodao je 22 poena, a Ivica Zubac za 17 minuta 14 poena (4/7 za dva, 6/10 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije.