Zubac uz malu potrošnju do dvoznamenkastog učinka u pobjedi Clippersa

Los Angeles Clippersi upisali su i treću pobjedu u novoj NBA sezoni, a ovaj su put odigrali napadački ponajbolju partiju sezonu za slavlje nad Minnesota Timberwolvesima. Završilo je 126:115 za Clipperse.

U ovom susretu baš i nije bilo drame, i u prvom poluvremenu koje je bilo blizu po rezultatu su Clippersi kontrolirali susret, a onda su s odvojili sjajnom trećoj četvrtinom u kojoj su zabili 45 poena.

Išla je prednost gostiju i do 18 razlike, ali su na kraju Wolvesi smanjili do konačnih 11 razlike i 126:115. Clippersi su izdominirali napadački, napokon su šutirali čak 60 posto iz igre i zabili su sjajnu 21 tricu iz 36 pokušaja, što im je učinak sezone.

Paul George opet je briljirao s 32 poena i osam asistencija, dok je 29 dodao Reggie Jackson, a Nick Batum 20 poena. Ivica Zubac za 34 i pol minute je šutirao vrlo efikasnih 4/5 iz igre i 2/2 bacanja za deset poena, šest skokova, dva dodavanja te po ukradenu i blokadu.

Kod Wolvesa koji su u nizu od četiri poraza u posljednjih pet utakmica, 29 je zabio Anthony Edwards, a Karl-Anthony Towns je dodao 18 poena i 11 skokova.