Alen Buntić pobjednik Uskrsnog seniorskog šahovskog turnira

U organizaciji ŠK Brotnjo, dana 28.03 (nedjelja) u klubu Scudetto na Krstinama održan je tradicionalni Uskrsni šahovski turnir za seniore.
Na poziv ŠK Brotnjo na turniru su nastupili i igrači iz novonastalog kluba ŠK Kula iz Ljubuškog te time nagovijestili vrlo blisku suradnju ova dva kluba.

Na turniru je nastupilo 15 natjecatelja, turnir se igrao švicarskim sustavom od sedam kola, uz kompjutorsko parovanje i tempo igre od 10 minuta po igraču.

Nakon 7 odigranih kola pobjednik turnira je Alen Buntić. Buntić je završio turnir sa svih sedam pobjeda i pobjegao konkurenciji za 1,5 bod. Drugoplasirani je završio Željko Ostojić osvojivši 5,5 bodova. Treće mjesto danas je osvojio Dragan Burić sa 4,5 poena.

Prva trojka je nagrađena diplomama i novčanim nagradama. Turnir je prošao u fer i korektnoj borbi, a na kraju je uslijedilo druženje i zakuska, priopćeno je iz ŠK Brotnjo.