Anderson se osvetio Čiliću za poraz u Monte Carlu, Hrvat propustio šest lopti za treći set

Najbolji hrvatski tenisač završio je svoj nastup na Masters 1000 turniru u Rimu. U dvoboju drugog kola u dva ga je seta porazio Južnoafrikanac Kevin Anderson, premda je Hrvat imao čak šest lopti za odlazak u odlučujuću dionicu…

U ne baš idealnom raspoloženju Marin Čilić završio je pripremni dio (barem što se nastupa na turnirima tiče) uoči drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa. Porazom od Kevina Andersona u drugom kolu Rima (6:3, 7:6 (7)) njegov omjer pobjeda i poraza na zemljanim turnirima sada je 3-4.

Južnoafrički je tenisač po prvi put u četvrtom susretu porazio Čilića i ujedno mu se revanširao za nedavni uvjerljivi poraz u Monte Carlu. Ondje je bilo 6:2, 6:3.

“Rimski” dvoboj vrlo je lako mogao otići u treći set, no Čilić nije realizirao ukupno čak šest set lopti. Kod 5:4 imao je dvije prilike na servisu Andersona, a u tie breaku još četiri. Vodio je 6-3 i 7-6, no ništa od toga nije mu bilo dovoljno. Anderson je s tri uzastopna poena stigao do pobjede poslije jednog sata i 48 minuta igre.

Čilić, koji je u Rimu bio postavljen za 11. nositelja, nije iskoristio ni jednu od šest break lopti. U prvom je setu prokockao njih četiri, uključujući jednu kada je Anderson servirao za set kod 5:3. No ni Anderson se u tom segmentu nije pretjerano iskazao. Iskoristio je jednu od sedam, i to kod 4:3.

U prvom gemu drugog seta Čilić je bio u problemima, ali je izvukao 15-40. Nakon toga bilo je malo šansi. Serveri su uglavnom bez problema držali svoje početne udarce, a onda je uslijedila opisana završnica u kojoj je Čilić propustio previše prilika.

26-godišnjak iz Johannesburga ovom je pobjedom osvojio dovoljno bodova da od ponedjeljka uživa u svom novom najboljem renkingu karijere. Trenutno je 27. na ljestvici, a najviša mu je pozicija do sada bila 26. mjesto.

Čilić je pak propustio priliku približiti se povratku u Top 10. Od “njegova” 13. mjesta do desetoplasiranog Wawrinke razlika je 140 bodova.