Andrija Ćorić na korak do naslova prvaka Hrvatske

Cibona je u ispunjenom Draženovom domu došla do preokreta u finalnoj seriji protiv Cedevite. U utakmici prepunoj velike želje i velikih pogrešaka slavili su rezultatom 72:67 na krilima Željka Šakića i došli na korak do naslova prvaka…

Cibona – Cedevita 72:67 (22:13, 18:19, 15:8, 15:23)
Finale PH, treća utakmica
Zagreb – Košarkaški centar Dražen Petrović
Suci: Sreten Radović, Srđan Dožai, Josip Radojković
Cibona: Reynolds 2, Šakić 25, Bošnjak 8, Žorić 11, Rozić 15, Uljarević, Marinelli, Marić 2, Ćorić, Ljubičić, Joksimović 9, Gospić
Cedevita: Krušlin 6, Katić 2, Žganec 3, Tomas 16, Bilan 19, Boatright 10, Lončar, Musa 3, Begić 8, Vučić, Ramljak
Pobjeda Cibone u Domu sportova povećala je interes za finalnu seriju. Vukove nije pokolebala slaba završnica prve utakmice, dapače, potakla ih je da iskažu motiv više i u drugoj utakmici dođu do pobjede.
Nešto duži odmor između druge i treće utakmice zasigurno je više pomogao Ciboninom kraćem rosteru, vidjelo se to i večeras u ispunjenom Draženovom domu. Slavili su rezultatom 72:67 i imaju dvije prilike za osvajanje naslova prvaka, prvog nakon sezone 2012./13.
Iako je Cibona dosta griješila, neraspoložena Cedevita je još i više. Mulaomerovićeva je momčad bila vrlo raspoložena u šutu, pogađala iz svih pozicija u vrlo dobrom postotku, kroz cijeli susret bila bolja ekipa i u konačnici zasluženo došla do slavlja.
Odličan početak s obje strane uz puno trke i visok intenzitet, posebno za Cibonu koja je na krilima vrlo raspoloženog Marina Rozića došla do šest koševa viška (17:11), vrlo brzo i do dvoznamenkaste prednosti nakon nekoliko vrlo dobrih obrambenih reakcija kojima su natjerali svoje protivnike na greške i četiri minute ostavili bez poena.

Ritam je očekivano pao, ali ne i Cibonina prednost, domaćin je i dalje održavao stečenu prednost, ne dopustivši daljnje približavanje gostiju. Ipak, problem je stvorila manja ozljeda Scottieja Reynoldsa, u posljednjim je minutama prvog poluvremena pao protok i lakši dolazak do šuta koji Vitamini nisu uspjeli iskoristiti za potpuni povratak u utakmicu.
Gdje su stali u prvom, nastavili su u drugom poluvremenu. Jedine poene u šest i pol minuta treće četvrtine domaćin je zabio iz šuta za tricu, ukupno tri, što je bilo dovoljno za novu dvoznamenkastu prednost.
Loš ulazak u posljednju četvrtinu Cibone iskoristila je Cedevita koja je napravila seriju 11:0 i došla na samo šest koševa zaostatka (59:53). Ono što je funkcioniralo kroz cijelu utakmicu, počelo je raditi kada je najviše trebalo. Tricama Rozića i Šakića domaćin se vratio na deset razlike (67:57) nešto više od tri minute prije kraja. Pet poena Boatrighta vratilo je Cedevitu na pet koševa minusa, ali više od toga nije išlo.
Do pobjede ih je predvodio odlični Željko Šakić s 25 poena (5/8 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4), deset skokova i četiri asistencije, dok je Marin Rozić dodao 15 koševa (3/6 za dva, 3/6 za tricu) i sedam skokova.
Najbolji je kod gostiju bio Miro Bilan s 19 poena (6/9 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i devet skokova.