Bender izjednačio učinak karijere, Warriorsima ipak visok poraz protiv Clippersa

Los Angeles Clippersi nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv Golden State Warriorsa, slavili su sa 131:107, a mogli su i uvjerljivije. U završnici susreta domaćin je malo smanjio zaostatak, ali ništa dramatično.

Već do poluvremena sve je bilo jasno, Na odmoru su Clippersi vodili s ogromnih 76:48 te je bilo samo pitanje s kolikom razlikom će LA doći do pobjede, bilo je i plus 34 te je prijetilo da razlika ode i do 40 poena.

Bila je očita razlika u kvaliteti, Clippersi su i s pola snage uz manje od 25 minuta na parketu svakog od startera izdominirali. Upravo igrači iz početne petorke stvorili su ogromnu prednost i zahvaljujući njima sve je bilo ekspresno riješeno.

Već u prvoj minuti domaćin je ostao bez Toscana Andersona kojem je stradao gležanj i tako su ostali s igračem manje u rotaciji što se kasnije i osjetilo u nastupu.

Clippersi su tako na najbolji način odgovorili na poraz kojim su Lakersi prekinuli njihov niz pobjeda i ovim slavljem započeli su novi pobjednički niz.

Kawhi Leonard predvodio je goste s 23 poena i pet asistencija, Reggie Jackson dodao je 16 poena, Jamychal Green 13 poena uz deset skokova. Ivica Zubac za 20 minuta ubacio je četiri poena (1/2 za dva, 2/2 slobodna), ali i uhvatio 12 skokova

Na drugoj strani Dragan Bender bio je prvi po učinku, za 25 minuta ubacio je 23 poena (6/7 za dva, 2/5 za tri, 5/5 slobodna) uz sedam skokova i tri asistencije, Andrew Wiggins dodao je 21 poen, a Marquese Chriss deset poena i deset skokova.