Iva Slišković sjajna na startu Europskog prvenstva

Hrvatske košarkašice uspješno su otvorile Europsko prvenstvo u Francuskoj. U prvoj utakmici ekipa izbornika Stipe Bralića pobijedila je Litvu i time napravila veliki korak prema prolasku u drugi krug…

Pobjeda protiv Litve označena je imperativom za hrvatsku žensku košarkašku reprezentaciju na otvaranju Eurobasketa u Francuskoj. Pobjeda je i ostvarena, pa su Hrvatice za veliki korak bliže osnovnom cilju – prolasku u drugi krug.

Litavke su bolje ušle u utakmicu i nakon šest minuta imale prednost od 9:21. No, naše igračice do poluvremena su uspjele “srezati” zaostatak i na odmor otići s minusom od dva poena – 43:45.

Na otvaranju treće četvrtine Hrvatska je prvi put povela (48:45), ali rezultatska neizvjesnost trajala je do posljednje četvrtine. Ključan period zbio se između 28. i 33. minute kad su Hrvatice serijom od 9:0 otišla sa 64:64 na 73:64.

Utakmica je tom serijom definitivno otišla na stranu hrvatske reprezentacije, koja je u 36. minuti dosegnula najvišu prednost – 83:68.

U pobjedi 89:77 prvo ime Hrvatske bile su Iva Slišković s 19 poena i sedam skokova i Jelena Ivezić sa 17 poena i osam skokova. Antonija Mišura ubacila je 15 poena, Ana Lelas 12, koliko i Iva Ciglar, koja je dodala i četiri skoka i šest asistencija.

Drugu utakmicu na Europskom prvenstvu hrvatske košarkašice igraju u nedjelju u 12:30 sati protiv Bjelorusije.