Bogdanović mnogo uspješniji u izravnom dvoboju protiv Zupca

Dvoboj Utah Jazza i LA Clippersa, ujedno i susret hrvatskih reprezentativaca Bojana Bogdanovića i Ivice Zupca nije ponudio neku veliku dramu, a niti iznenađenja.

Jazzeri su u ovom trenutku dosta bolja momčad, to pokazuju omjeri, ali i rezultat od 124:103 za Jazz koji je skočio na 20-7 omjer naspram 16-13 Clippersa.

Utah je do pobjede došla odvajanjem u drugom poluvremenu na pogon sjajnog Donovana Mitchella koji je nakon 65:59 postigao 19 poena u druge dvije četvrtine i poveo je momčad do osmog slavlja u nizu.

Mitchell je ukupno imao 27 poena, a vjerno su ga pratili Bogdanović i Rudy Gobert s po 20. Francuz je imao i 17 skokova, a Hrvat je za 25 i pol minuta šutirao 7/10, od čega čak 6/7 za tricu, a imao je po skok, asistenciju i dvije ukradene.

Na drugoj strani i dalje nedostaje Paul George pa je napadački momčad poveo Marcus Morris s 24 poena uz Erica Bledsoea s tri manje, ali nije bilo dovoljno kvalitete.

Ivica Zubac igrao je 18 minuta i uspio je uzeti četiri šuta iz igre, pogoditi dva za četiri poena i šest skokova, a imao je i dvije ukradene lopte te jednu blokadu.