Borba za opstanak: Brotnjo utrpalo stotku Čeliku

Kako se prvi dio košarkaške Lige13 BiH bliži kraju borba za opstanak postaje sve zanimljivija. Tako je večeras u izravnom dvoboju kandidata za ispadanje Brotnjo svladalo Čelik. Čitlučani su na domaćem parketu odigrali vrlo dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavili 101:89.

Uvodne minute utakmice protekle su u izjednačenoj igru u kojoj su se obje momčadi izmjenjivale u vodstvu. Da bi sredinom prve četvrtine domaći košarkaši došli do osjetnih +10. Brečić je vrlo lijepo razigravao svoju momčad, a njegove suigrače odlično je služio šut, te su košarkaši Brotnja do kraja prve četvrtine prednost povećali na 30:15.

I u drugoj četvrtini Lesko, Pinjuh i Josipović odlično su šutirali, tako da je prednost Brotnja nastavila rasti. Serijom od četiri poena Božidara Bubala prednost Brotnjo je došlo do nevjerojatnih 31 poena prednosti. Na semaforu je svijetlilo 56:25, a igrala se osamnaesta minuta susreta. Do kraja poluvremena momčad Čelika je koliko toliko uspjela stisnuti redove i smanjiti na 60:33.

Prvo poluvrijeme košarkaši Brotnja odigrali su odlično, vanjski šut odlično je služio Dugandžićeve igrača, obrana je izgledala dobro, a domaći košarkaši uspjeli su i kontrolirati skok. Drugo poluvrijeme ponudilo je malo lošiju igru Brotnja što je Čelik predvođen Richardsonom i Delićem iskoristio za značajno smanjenje zaostataka. Upravo je spomenuti Richardson pogodivši dva slobodna bacanja dvije minute prije kraja doveo Čelik na svega 15 poena zaostatka (74:59).

Bolja igra Čelika nastavila se i u posljednjoj četvrtini. Koševima raspoloženog Delića Zeničani su smanjili zaostatak na 77:67. Brotnjo je odgovorilo tricama Pinjuha, Bubala i Leske. Šut za tri poena domaćih ponovno je proradio i Čelik više nije imao šansi za povratak u utakmicu, koja je završila rezultatom 101:89.

Milan Brečić predvodio je Brotnjo do nove pobjede s 22 poena i 8 asistencija. A odlično su ga pratili Lesko sa 19, Bubalo sa 17, Pinjuh sa 14, dok je Josipović postigao samo poen manje od Pinjuha. Kod učinka Brotnja treba spomenuti kako je Lesko za tri poena gađao 5/5, ali i da je omaleni Marković bio najbolji skakač s 9 skokova. Zeničane su prevodili Richardson s 28 poena i Hrnčić s 21.