Na terenima Sport centra Međugorje danas je počeo 1. Međunarodni turnir mlađih uzrasta U-15 „Hercegovina 2012″. Turnir čiji je organizator Nogometni savez Hercegovačko-neretvanske županije otvorio je predsjednik Vlade HNŽ-a Denis Lasić, a plasman u finale izborili su HNK “Hajduk” Split i FK “Partizan” Beograd.

U prvoj utakmici turnira Hajduk je lako i uvjerljivo nadigrao Velež. Nikola Vlašič u 11. minuti dovodi Hajduk u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Balić povisuje na 2:0. Hajduk je do kraja poluvremena uspio povisiti na 3:0, i to pogotkom Vukuše. Toni Taroš u 56. minuti pogađa mrežu Veleža za 4:0, da bi dvije minute kasnije Dronjić pogodio za 5:0.

Konačni rezultat 6:0 postavio je svojim drugim pogotkom odlični Vlašić. Brat poznate splitske atletičarke predstavio se u odličnom svijetlu, pored dva postignuta pogotka mladi Nikola bio je i asistent i stalna prijetnja za momčad Veleža. Momčad trenera Pirje bila je odlična tijekom cijelog susreta, dok je momčad Veleža utakmicu završila bez ozbiljnije prijetnje prema vratima Hajduka.

Drugi susret turnira ponudio je sraz između Partizana i Zrinjskog, u kojemu su Beograđani slavili s uvjerljivih 5:0. Nemanja Perić pogađao je mrežu Zrinjskog u 12. i 20. minuti i tako Partizan doveo u vodstvo 2:0. Baš kao i prvo poluvrijeme ogleda između Hajduka i Veleža i prvo poluvrijeme utakmice Zrinjskog i Partizana završilo je rezultatom 3:0. Strijelac trećeg pogotka za Partizan bio je Jović. U drugom poluvremenu i Ivan Šaponjić se dva puta upisao u listu strijelaca, te je tako postižući pogotke u 49. i 65. minuti postavio konačnih Partizan-Zrinjski 5:0.

Turnir se nastavlja sutra utakmicom za treće mjesto između Veleža i Zrinjskog. Utakmica je na rasporedu u 10 sati. A finalni susret između Hajduka i Partizana odigrati će se u 12 sati.