Brotnjo i Centar u Čitluku podijelili bodove

Sinoć je u Gradskoj športskoj dvorani u Čitluku odigran derbi 9. kola Premijer futsal lige BiH između domaće momčadi Brotnja i MNK Centra iz Sarajeva. Nažalost Brotnjo nije uspjelo upisati još jednu pobjedu i tako se ponovno vratiti na prvo mjesto. Već u ranoj fazi utakmice Brotnjo je povelo pogotkom Mirka Hrkaća koji je svojim zgoditkom razveselio publiku koja je napunila dvoranu u Čitluku. Pred sam kraj prvoga poluvremena gosti su uspjeli izjednačiti preko Anela Radmilovića te se rezultatim 1:1 odlazi na odmor.

U nastavku su se redale akcije na obje strane, no Brotnjo golovima Kristijana Pantića i Mirka Hrkaća diže svoju prednost na 3:1 i do pet minuta prije kraja se činilo kako naša momčad upisuje nove bodove i vraća se na lidersku poziciju, no gosti se nisu predali. U posljednjih pet minuta preko Alena Lalića i Nijaza Mulahmetovića postižu dva zgoditka te odnose vrijedan bod u Sarajevo.

Ovim remijem dodatno se zakomplicirala utrka za jesenski naslov. Ljestvicu predvodi Mostarski Zrinjski sa 22 boda, bod manje ima momčad Brotnja, dok ekipa Centra iz Sarajeva ima 20 bodova.

Do kraja jesenskog djela prvenstva ostala su dva kola, a Brotnjo u sljedećem gostuje kod ekipe Stari Grad u Mostaru, a u posljednjem kolu dočekuje ekipu Zrinjskoga.

S eventualne dvije pobjede iz posljednja dva kola Brotnjo bi u Čitluku slavilo jesenski naslov. Hvala svima koji su večeras bili uz nas te vas pozivamo da nam budete potpora i u sljedeće dvije utakmice, jer samo skupa možemo do prvoga mjesta – priopćeno je iz MNK Brotnjo Čitluk.