Marin Šego odlično brani u Kielceu

Kielce je i u osmom kolu Lige prvaka osigurao osmo slavlje za nastavaka stopostotnog učinka, no nije mu bilo nimalo lako na mađarskom terenu. Vrlo dobro Kielce ulazi u susret te stečeno vodstvo čuva tijekom većeg dijela susreta, posebice predvođen raspoloženim Marinom Šegom među vratnicama te Michalom Jureckim i Karolom Bieleckim u napadu. Poveli su gosti tako 3:1 i 9:5 da bi se pred kraj prvoga dijela, zahvaljujući vrataru Piotru Wyszomirskom počeo buditi i domaćin, no na odmor se dolazi s gostujućih +3 (14:11).

Uvodne minute nastavka donijele su preokret rezultata u domaću korist te vodstvo 17:15, a potom i 22:18.

No, sjajan je tada Slawomir Szmal koji mijenja Šegu među Kielceovim vratnicama, gostujuća momčad nanovo preokreće rezultat pogotkom Manuela Štrleka za 26:25, na suprotnoj je strani potom siguran Roberto Parrondo, Talant Dujšebajev uzima minutu predaha i trideset sekundi prije samoga kraja Ivan Čupić pogađa za minimalno slavlje Kielcea 27:26. Odličan je kod Kielcea bio Karol Bielecki sa šest pogodaka, Ivan Čupić zabio je njih pet, Željko Musa i Manuel Štrlek po dva, Denis Buntić jedan, Marin Šego je sakupio 11 obrana, dok se kod Pick Szegeda istaknuo Rajko Prodanović sa šest golova, a Alen Blažević se nije upisao u strijelce te je zaradio crveni karton.