Brotnjo ponovno smanjilo zaostatak za Troglavom

Pobjedom u 25. kolu Druge lige NS FBiH – skupina Jug nad Turbinom iz Jablanice nogometaši Brotnja su ponovno smanjili zaostatak za vodećim Troglavom. Čitlučani su na domaćim Barama s 3:1 svladali Turbinu, dok je Troglav u Mostaru odigrao 1:1 sa Lokomotivom, tako da je nakon 25 odigranih kola Troglav u prednosti samo tri boda.

Brotnjo je na početku susreta imao inicijativu, nizalo kakve takve prijetnje vrataru Turbine, ali prvi su do pogotka došli gosti iz Jablanice. Igrala se 28. minuta kada se udarac napadača gostiju nezgodno odbio od Milićevića i završio u Šeginoj mreži. A nakon „hladnog tuša” Brotnju je trebalo dvanaest minuta da utakmicu vrti na početak. Pet minuta prije kraja poluvremena Vlaho je postigao svoj prvi pogodak i izjednačio na 1:1.

Drugo poluvrijeme ponudilo je daleko dopadljiviju igru Brotnja, ali i ono važnije, rezultatski preokret. Prvo je sredinom drugog poluvremena Miloš lijepo prošao po lijevoj strani i dobro uposlio Vlahu koji pogađa za 2:1, a Vlaho je u 76. minuti susreta postigao i pogodak za svoj hat trick. Bila je to vjerojatno i najljepša akcija Čitlučana na susretu, u kojoj je Puljić prvo petom odigrao povratni pas u šesnesterac, koji Soldo lijepo „preskače” tako da lopta dolazi do Vlahe koji postavlja konačnih Brotnjo – Turbina 3:1.

HNK Brotnjo-Čitluk: Šego, Miletić, Pavlović, Milićević, J. Brajković, Skoko, Puljić, Šimović (od. 61 Badalić), Soldo (od 78. Bevanda), Vlaho (od 81. A. Brajković), Miloš.

Novom pobjedom, a nakon poraza u Višićima, Brotnjo je pet kola prije kraja iskoristilo remi Troglava u Mostaru i smanjilo zaostatak za liderom na tri boda. Livnjaci su prvoplasirani s 62 osvojena boda, dok je Brotnjo na drugoj poziciji s 59 osvojenih bodova.