Brotnjo preokretom svladalo Kamešnicu

U drugom kolu Druge lige NS FBiH – skupina Jug, a u svom prvom ovosezonskom ligaškom nastupu, HNK Brotnjo pobijedio je NK Kamešnicu. Brotnjo je na domaćem terenu slavilo pobjedu 4:2 nakon velikog preokreta.

Današnja utakmica odlično je počela za goste jer je Pavo Čeko dva puta pogodio mrežu Džidića, no Brotnjo je smoglo snage za povratak u utakmicu i preokret. Josip Ereiz uspio je smanjiti zaostatak Brotnja do odlaska na odmor, da bi Branimir Planinić s dva pogotka i Ivan Prskalo s jednim pogotkom u nastavku kompletirali preokret.

U prvom poluvremenu Čeko je postigao dva pogotka za goste, Ereiz je smanjio zaostatak domaće momčadi, a momčad trenera Rozića u nastavku je krenula otvorenije po poravnanje. Izjednačujući pogodak postigao je Branimir Planinić, napadač koji još nastupa za juniore i koji je utakmicu započeo na klupi za rezerve, a prednost Brotnju donio je Ivan Prskalo s bijele točke. Pred kraj utakmice Planinić se pokazao kao pravi džoker s klupe i pogodio za konačnih 4:2.

Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, HNK Brotnjo danas je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni Druge lige NS FBiH – skupina Jug, a Brotnjo se još natječe i u Kupu FBiH. U prvom kolu Kupa FBiH, Brotnjo će snage odmjeriti s Igmanom iz Ilidže.