Čak tri sata muke: Marin Čilić preokrenuo je 0-2 u setovima!

Puno teže od očekivanog Marin Čilić se plasirao u 2. kolo Australian Opena! Nakon tri sata i 12 minute igre i zaostatka od dva seta pobijedio je ‘mušteriju’ Marcela Granollersa 4-6, 4-6, 6-3, 6-3 i 6-2!

Hrvatski tenisač prvi put je servis izgubio već u 3. gemu! Izgubio ga je odmah i na otvaranju 2. seta, a onda je krenuo preokret!

U 3. setu je napokon ‘breaknuo’ Španjolca pri rezultatu 4-3, a u posljednja dva seta je u svakom po dvaput uzimao servis Granollersu za šestu pobjedu u sedam međusobnih mečeva.

Čilić je vrlo dobro servirao, opalio je 22 asa, a najbrži servis išao je čak 219 kilometara na sat. Imao je 63 ‘winnera’, ali i 53 neprisiljene pogreške.

Slijedi mu okršaj s 19. tenisačem svijeta, iznimno mu neugodnim Gillesom Simonom. Protiv Francuza ima omjer 0-3!