Cedevita rutinski svladala Cibonu i šesti put zaredom osvojila Kup Krešimira Ćosića

Završeno je ovosezonsko izdanje Kupa Krešimira Ćosića, a naslov je po šesti put zaredom osvojila Cedevita. U zagrebačkom derbiju, Cedevita je bila uvjerljiva protiv Cibone i slavila rezultatom 89:74.

Početak utakmice bio je sjajan za Cedevitu koja je vrlo brzo došla do velike prednosti ispred Cibone. Bilo je vidljivo kako su Vukovi nervozno ušli u utakmicu, no Cedevita nije uspjela to iskoristiti.

Bez obzira na vodstvo domaćina u prvoj četvrtini, Cibona se uspjela vratiti u nastavku i na odmor se otišlo s vodstvom Cedevite od samo tri poena.

Nakon odmora Cibona ponovno upada u crnu rupu i Cedevita 14:0 serijom odlazi na vodstvo 57:40. Loš start drugog dijela stajao je Cibonu boljeg rezultata jer se bez obzira na povratak na jednoznamenkastu prednost nije mogla u potpunosti vratiti.

Cedevita je rutinski održala prednost i do kraja ju samo povećavala te slavila s 89:74.

Najbolji je kod domaćih bio MVP turnira Filip Krušlin s 21 košem (trice 7/11), dok je Karlo Žganec ostvario učinak od 13 poena i sedam skokova. Kod Cibone je najbolji bio Damir Markota sa 16 koševa i osam skokova.