Cedevita svladala Gdyniju i osigurala plasman u TOP 16

Pobjednički niz u Eurokupu produžila je Cedevita koja je večeras upisala treću uzastopnu pobjedu, a petu ukupno. Zagrebačka je momčad, kao i u prvoj međusobnoj utakmici, stigla do pobjede protiv Gdynije, ovoga puta nešto teže nego je to bio slučaj u Poljskoj.

Vitamini su u konačnici stigli do pobjede 94:87 te tako osigurala prolazak u TOP 16 fazu. S druge strane, poljska je ovim porazom eliminirana, ostavši bez ikakve šanse za prolazak dalje.

Solidno je Cedevita odigrala prvih petnaestak minuta, ali nije se uspijevala ozbiljnije odvoji. Tri i pol minute prije kraja poluvremena imala je tri koša prednosti, ali sa sedam uzastopnih poena zaključila je poluvrijeme s dvoznamenkastom prednošću, bilo je 44:34.

Slično su uzvratili gosti u trećoj dionici koju su dobili s 30:19 i imali minimalno vodstvo uoči posljednje četvrtine. Ipak, Cedevita je uspjela doći do pobjede. Egal je ostao još nekoliko minuta kada serija od 8:0 vraća zagrebačku momčad na 11 poena viška (82:71). Do kraja utakmice lakoćom je sačuvala stečenu prednost.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Justin Cobbs s 28 poena i sedam asistencija, Jacob Pullen dodao je 18 koševa, dok su po 12 poena ubacili Andrija Stipanović (šest skokova) i Marko Banić (šest skokova).

Josh Bostic s 28 koševa, šest skokova i osam asistencija bio je najbolji u redovima gostujuće momčadi.