Cedevitu do pobjede predvodio raspoloženi Stipanović

Košarkaši Cedevite  gostovali kod FMP-a u sklopu osmog kola regionalne ABA lige. Utakmica je bila prilično jednosmjerna, s obzirom na to da su gosti većim dijelom utakmice imali prednost te nisu dopuštali protivniku preveliko približavanje.

Zagrebačka je momčad na kraju slavila sa 95:81 te stigla do polovičnog omjera od četiri pobjede i četiri poraza. Isti učinak nakon današnje utakmice ima i FMP.

Egal je u prvoj četvrtini potrajao šest i pol minuta. U završnim minutama Cedevita je napravila seriju 10:2 i nakon prvih deset minuta imala devet koševa viška (25:16). Jako dobro krenula je zagrebačka momčad u drugoj dionici i nakon prve dvije i pol minute stigla do vodstva 33:16.

Nije imala prevelikih problema momčad Slavena Rimca u ostatku utakmice, čuvajući stečenu prednost. Uoči posljednjih deset minuta imala je 19 poena prednosti (73:54), a do kraja susreta FMP je uspio tek ublažiti poraz.

Cedevitu je do pobjede predvodio rasploženi Andrija Stipanović koji je susret zaključio s 21 poenom i 13 skokova, Elgin Cook dodao je 20 koševa i osam skokova, a Vitor Benite 14 poena.

Najbolji je kod FMP-a bio Dragan Apić s 25 poena i deset skokova, dok je Duop Reath dodao 13 koševa