Čerin preko Potpolja lako do polufinala

Momčad mjesne zajednice Krehin Gradac i momčad mjesne zajednice Čerin sinoć su u prvim četvrtfinalnim utakmicama slavile pobjede i plasman u polufinale „MNL Brotnjo 2012″. U prvoj utakmici večeri prošlogodišnji osvajači lige su uz dosta muke svladali Gradniće 3:2, dok je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici Čerin bez većih problema svladao Potpolje 4:1.

Pogotkom Marka Pehara iz 18. minute Gradnići su u prvoj utakmici četvrtfinala poveli 1:0, a ovim rezultatom je završilo i prvo poluvrijeme. Nakon vodstva Gradnića na odgovor K. Graca trebalo je čekati desetak minuta, a tada su Josip Dujmović i Marin Pehar u samo tri minute kreirali potpuni rezultatski preokret. No, radost Gračana nije dugo trajala jer je u 32. minuti Tomislav Dodig poravnao na 2:2. I kada se činilo da će pobjednika utakmice odlučivati udarci sa šest metara, doslovno u posljednjoj minuti utakmice, Gradac je postigao pobjedonosni pogodak.

Druga utakmica večeri, baš kao i prva, ponudila je lijepu nogometnu predstavu ali s daleko manje rezultatske neizvjesnosti. U 9. minuti susreta Jure Musa dovodi Čerin u vodstvo 1:0, a dvije minuta kasnije Drago Milićević poravnava na 1:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor. Ekipa Čerina do prednosti je ponovno došla u 30. minuti kada Vlado Soldo pogađa za 2:1, nakon čega i Jure Musa postiže svoj drugi pogodak za 3:1. Konačni rezultat četiri minute prije kraja postavlja Krešimir Pinjuh, koji se s pozicije vratara odlično priključio napadu i postigao pogodak.

Za kraj valja spomenuti kako su se organizatori i sinoćnji domaćini na Ćorkovom docu potrudili i osigurali veliko platno na kojemu su posjetitelji Malonogometne lige MZ općine Čitluk uz uzbudljive utakmice Lige mogli pratiti Dinamovu pobjedu u trećem pretkolu Lige prvaka i osvajanje brončane medalja Lucije Zaninović na Olimpijskim igrama u Londonu.

Liga se nastavlja večeras s dvije preostale utakmice četvrtfinala.