G. Ograđenici izbacili D. Blatnicu, Grad bolji od Sela

Svladavši Donju Blatnicu 3:1 Gornji Ograđenici su u osmini finala MNL „Brotnjo 2012″ iz daljnjeg natjecanja izbacili prošlogodišnjeg sudionika velikog finala na Barma. Gornji Ograđenici su u 10. minuti preko Stanka Gagre došli do vodstva, a tri minute kasnije Josip Galić poravnava na 1:1. Pogotkom Danijela Totića iz 15. minute G. Ograđenici su ponovno došli do prednosti, koju je pet minuta prije kraja utakmice svojim drugim pogotkom na utakmici na 3:1 povisio Stanko Gagro.

Do kraja utakmice malonogometaši Donje Blatnice pokušali su sve ne bi li izbjegli poraz, čak je i vratar Stanislav Galić krenuo u napad, ali se rezultat do kraja utakmice nije mijenjao tako da će Gornji Ograđenici u četvrtfinalu igrati protiv Međugorja.

Posljednja utakmica osmine finala ponudila je „susjedski derbi” između Čitluk Grada i Čitluk Sela u kojemu je ekipa Čitluk Grada slavila pobjedu i prolaz u četvrtfinale u kojemu je već čekaju Biletići. Prvo poluvrijeme ponudilo je izuzetno „tvrdu” , ali i korektnu igru u kojoj niti jedna ekipa nije uspjela pronaći put do protivničke mreže.

Za razliku od prvog u drugom poluvremenu gledatelji na SC Jakerovac su vidjeli tri pogotka, sva tri u mreži Čitluk Sela. U 25. minuti Mario Ćorić dovodi Grad u vodstvo, a već minutu kasnije Grad je prednost povisio na 2:0. Konačnih 3:0, pogotkom u 28. minuti, postavio je Oliver Šakota.

Za kraj spomenimo i to kako će se iza „susjedskog derbija” vjerojatno vući repovi jer je ekipa Čitluk Sela najavila žalbu zbog nastupa Tomislava Bevande u osmini finala.