Cibona upisala prvu polufinalnu pobjedu predvođena Planinićem

U prvom polufinalnom dvoboju košarkaške Lige za prvaka Cibona je u Domu Dražena Petrovića ugostila Zadar. Siriščević je polaganjem postigao prve poene na utakmici, ali Zadar je odlično reagirao i dvjema tricama Marka Šutala okrenuo rezultat u Zadrovu korist. Ipak, Cibona je agresivnom obranom ponovno došla do prednosti, u desetoj minuti Siriščević je na asistenciju kapetana Marina Rozića odveo svoju momčad na plus deset uoči druge četvrtine.

Drugu dionicu igre otvorio je košem Darko Planinić, a njegova momčad imala je priliku povećati prednost zbog tehničke greške Ive Ivanova, ali prilike nisu realizirali.

Nakon odigrane četiri minute Zadar je iskoristio protivničke greške, Ivan Batur postigao je dva uzastopna koša i doveo svoju momčad na šest poena zaostatka, a Slaven Rimac pozvao je prvu minutu odmora. Vukovi su ponovno došli na +10 , ali Mark Lyons nije dozvolio da se ozbiljnije odvoje i u 8. minuti Zadrani su atraktivnim zakucavanjem Amerikanca imali samo tri poena minusa. Rimac je opet pozvao time-out te uveo Filipa Krušlina. Josip Sobin realizirao je slobodno bacanje za zaostatak od samo dva poena, ali odgovorio je Krušlin tricom za pet razlike na poluvremenu.

Zadrani su bolje otvorili treću četvrtinu i opet došli na minus dva, ali Cibona im ponovno nije dozvolila preokret rezultata. U 28. minuti Rimčevi momci imali su najveću prednost od +16, Rajko Vidaković pozvao je minutu odmora, ali odgovor na terenu od svojih igrača nije dobio. Nakon trideset odigranih minuta rezultat je bio 65:52.

Gosti su nakon trice Jerela Blassingamea odlično reagirali i serijom 10-0 došli na šest poena zaostatka, ali domaća momčad ni ovaj put nije posustala. Prvi rezultatu 77:75 Zadrani su, nakon promašenog šuta Darija Šarića imali priliku vratiti utakmici potpunu neizvjesnost dvije minute prije kraja, ali nisu realizirali napad, a s druge strane odgovorio je Šarić sjajnim zakucavanjem. Sedam sekundi prije kraja Planinić je iz kontre postigao koš za pet razlike i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Darko Planinić predvodio je Cibonu s 23 poena (10/13) uz 13 skokova, a u gostujućim redovima najbolji je bio Mark Lyons s 19 ubačenih poena (3/8, 4/8 trica) uz tri skoka i sedam asistencija, a gosti su ponovno bili hendikepirani neigranjem Britanca Lawrencea.