Čilić lako u drugo kolo US Opena

Vodeći hrvatski tenisač, Marin Čilić, uvjerljivo je izborio drugo kolo US Opena, u tri seta, izbjegavši komplikacije u trećem protiv domaćeg tinejdžera Ryana Harrisona.

Ryan Harrison prošle je godine iznenadio tada 15. nositelja Ivana Ljubičića u prvom kolu US Opena. Ove je godine za protivnika imao opet Hrvata, 27. nositelja Marina Čilića, i puno se lošije proveo.

Čilić je slavio u tri seta, ali ne potpuno glatka. Zapravo, svaki sljedeći je bio sve teži, a u posljednjem je okrenuo veliku prednost i na kraju je bilo 6:2, 7:5, 7:6(6).

Nije Čilić odigrao meč za pamćenje kako rezultat sugerira. Imao je 41 neprisiljenu pogrešku, četiri dvostruke pogreške te 46 posto prvog servisa i 39 winnera. No, s druge strane bio je nervozni Harrison koji je napravio sedam dvostrukih pogrešaka (37 neprisiljenih uz 42 posto prvog servisa). Ključni podatak je da je imao tek sedam winnera. Dao je Čiliću devet prilika za break. Ohrabruje podatak da je Čilić 43 puta izlazio na mrežu, a 31 put bio uspješan (72 posto).

U prvom je naš igrač prvo stekao break prednosti, a kod 5:2 opet slomio mladog Amerikanca i s dva forhend-winnera zaključio glatku prvu dionicu. Harrison je mogao zaključiti drugi set na svojem servisu, ali ga je izgubio i to je protivnik znao iskoristiti. Nakon što je kod 5:4 izgubio servis, Harrison je zavitlao reket i zaradio zvižduke. U trećem setu Harrison je dogurao do tie-breaka i poveo 4:1, ali je i to prosuo.

Čiliću je ovo prva pobjeda na Grand Slam turnirima ove godine nakon Australian Opena. Ondje je stigao do osmine finala, a u Roland Garrosu i Wimbledonu poražen je u prvom kolu. Najbolji rezultat u New Yorku ostvario je 2009., četvrtfinale.

U drugom kolu Čilič igra protiv  Bernarda Tomića.