Čilić osigurao dvoboj s Federerom

Marin Čilić uspješno se plasirao u osminu finala Rogers Cupa u Torontu gdje ga u četvrtak očekuje dvoboj s drugim nositeljem Rogerom Federerom. Tek u tie breaku odlučujućeg seta uspio je hrvatski tenisač slomiti otpor Maleka Jazirija koji je u glavni turnir ušao kao lucky loser.

Loše je Čilić otvorio meč i s dva izgubljena servisa brzo se našao u zaostatku od 0:4 kojeg nije uspio nadoknaditi te je izgubio prvi set s 4:6.

U drugom setu prvi hrvatski reket konačno počinje igrati i ostavlja Tunižanina bez osvojenog gema. U odlučujućoj dionici Čilić spašava zaostatak od 2:4 te kroz trinaestu igru nakon dva sata borbe osigurava prolazak dalje.

Iako je imao 82% uspješnosti iza prvog servisa, Čilić je odservirao, za svoje standarde, tek osam as servisa.

Ivo Karlović, s druge strane, imao je sve u svojim rukama, no u ključnim trenucima nije najbolje odreagirao te je, nakon pobjede protiv Australca Tomića, napustio kanadski Masters.

Odlično je Dr. Ivo odigrao uvodni set te je pri rezultatu 5:5 oduzeo servis Richardu Gasquetu i potom mirno odservirao za prvi set.

U nastavku se igra bez prilika na returnu sve do tie breaka u kojem Karlović ima vodstvo od 5:2, no gubi pet uzastopnih poena i Gasquet odvodi meč u treći set u kojem ranim breakom dolazi do prednosti te na kraju odnosi pobjedu.

Ponovno je Karlović imao visoke brojke na servisu, ali mu ni 27 as servisa nije osiguralo dvoboj protiv osmog nositelja Andyja Murrayja.