U neizvjesnom meču Ivan Dodig porazio Seppija te prošao u osminu finala Rogers Cupa

Ivan Dodig nastavio je s odličnim rezultatima nakon povratka na teniske terene te je pokazao kako je ozljeda leđa stvar prošlosti. Potvrdio je tako Dodig pobjedu nad Amerikancem Johnom Isnerom iz prvog kola osiguravši nastup u osmini finala kanadskog Mastersa.

Odmah na startu meča Dodig oduzima servis svom protivniku te prednost uspješno održava do kraja seta. Međutim, Talijan se vraća u meč te drugu dionicu riješava u svoju korist i odvodi meč u odlučujući set.

U trećem setu Dodig prvi dolazi do značajnije prednosti od 4:1, ali je ne uspijeva zadržati te se Seppi ponovno vraća u igru. Kod rezultata 5:4 Dodig ne koristi meč loptu i dvoboj odlazi u trinaestu igru gdje Talijan ima vodstvo od 5:2, no velikom serijom od pet poena Dodig dolazi do preokreta i velike pobjede.

29-godišnji Međugorac završio je meč s 12 neobranjivih servisa, a u osmini finala protivnik će mu biti bolji iz dvoboja Davida Ferrera i Michaela Russella.