Čilić osvojio 12 od 15 posljednjih gemova za prolaz u osminu finala Valencije

U prvom meču 1. kola glavnog turnira Valencije Marin Čilić pobijedio je Martina Kližana 1:6, 6:0, 6:3 poslije jednog sata i 47 minuta igre.

Treća je to pobjeda hrvatskog tenisača nad Slovakom u posljednja dva mjeseca. Na US Openu Čilić je slavio 7:5, 6:4, 6:0, a u Šangaju prije dva tjedna 7:5, 6:1. Obojici je upravo Šangaj bio posljednji turnir na kojemu su nastupili prije nego što su došli u Valenciju.

Prvi set otišao je na stranu ljevorukog Slovaka, koji se nalazi na najboljem renkingu karijere (31.). Čilić je u tom periodu propustio realizirati svih pet break lopti, dok je Kližan realizirao dvije od tri za rezultatski uvjerljivih 6:1.

U prvom gemu drugog seta Čilić je spasio break loptu Kližana i nakon toga je sve bilo u njegovu znaku. Osvojio je 12 od preostalih 15 gemova realiziravši pritom pet od devet break lopti.

Kližan je kod 0:2 u trećem setu nadoknadio break zaostatka, ali je u sljedećem gemu ponovno izgubio svoj servis i tu je priči bio kraj. Kod 4:1 Čilić je imao tri prilike za dvostruki break, ali nije ih uspio iskoristiti pa je kod 5:3 morao sam odservirati za meč.

U 2. kolu Čilića čeka bolji iz ogleda Španjolaca Fernanda Verdasca i Tommyja Robreda.

Čiliću će društvo u glavnom turniru praviti Ivan Dodig, koji je pobjedom nad Danielom Brandsom 6:1, 6:4 prošao kvalifikacije.