Čilić se trgnuo na vrijeme

Marin Čilić zaigrat će u četvrtfinalu ATP turnira u Sankt Peterburgu. Vodeći hrvatski tenisač je u osmini finala proslavio pobjedu nad Indijcem Somdevom Devvarmanom, vrativši se na pravi put nakon izgubljenog prvog seta. Marin Čilić opravdao je ulogu favorita i u drugom ovogodišnjem meču na dvoranskoj tvrdoj podlozi Sankt Peterburga. Četvrtopostavljeni hrvatski tenisač došao je korak do reprize polufinala ovog turnira iz 2007. godine s preokretom nakon gubitka prvog seta, s 5:7, 6:1 i 6:3 protiv Indijca Somdeva Devvarmana, protiv kojeg sada ima 2-1 u međusobnom omjeru.

Prva dionica pripala je vodećem indijskom igraču, 84. na svijetu, uz odluku s mini-serijom breakova u završnici seta. Poslije breaka za vodstvo od 5:4, Devvarman je došao do prvog servisa za set, nije ga iskoristio, ali drugi uzastopni Čilićev izgubljeni servis-gem, za 6:5 u Indijčevu korist, pokazao se ključnim.

Ipak, Marinovo nezadovoljstvo gubitkom početnog seta nije ga odvelo u pogrešnom smjeru. U drugom setu je brzo otišao do prednosti koja se teško stiže, s dva breaka na putu do 5:0, dok je u odlučujućoj dionici napravio prvi korak prema završetku posla breakom za 2:1. U nastavku je držao bez suočavanja s break-loptom, da bi dočekao novu priliku kod vodstva od 5:3, kada je još jednim oduzimanjem servisa priveo meč kraju.

U trećem setu se Čilić u potpunosti razmahao na servisu, ubilježivši sedam od ukupno 13 asova u ovom dvoboju, a s dobrim postotkom prvog servisa u drugoj i trećoj dionici, sveukupno je došao do 60 posto za cijeli meč. U drugom i trećem setu nije bio suočen s break-loptom.

Sljedeći izazov za hrvatskog broja jedan bit će četvrtfinalni ogled s Talijanom Andreasom Seppijem ili Rusom Igorom Andrejevim, koji će se sresti kasnije u četvrtak.