Čilić u 2. kolu Rima

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je počeo nastup na jakom ATP turniru iz serije Masters 1000 u Rimu. Naš igrač, 11. nositelj turnira, u prvom kolu pobijedio je Kazahstanca Andreja Golubjeva sa 6:4, 6:2 nakon sat i 14 minuta igre. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj. Kazahstanski tenisač glavni turnir izborio je kroz kvalifikacije.

Čilić je odlično krenuo u dvoboj, oduzeo servis Golubjevu već u prvom gemu te je tu prednost održao do kraja prvog seta. Kod vodstva 4:2 imao je priliku za drugi break, ali nije je iskoristio. Čilić je potom kod vodstva 5:4 morao spašavati 15-40, ali tada je zaredao s četiri odlična servisa i priveo set kraju.

Drugi set započeo je kao i prvi – Čilić je odmah oduzeo servis Golubjevu, a kod vodstva 2:0 napravio još jedan break kojim je praktički riješio susret.

Protiv 195. igrača svijeta Čilić je prekinuo niz od tri uzastopna poraza i ostvario prvu pobjedu na Touru nakon gotovo mjesec dana i slavlja protiv Kevina Andersona u 2. kolu Monte Carla. Upravo će Južnoafrikanac, 27. na ATP ljestvici, biti Čilićev sljedeći protivnik u Rimu. Dosad su igrali tri puta i sva tri puta slavio je naš tenisač – ove godine u Monte Carlu, 2011. u Pekingu te 2009. na Australian Openu.