Čilić u dva seta apsolvirao žilavog Kolumbijca Giralda

Deveti nositelj ATP Masters 1000 turnira u Miamiju, Marin Čilić, opravdao je ulogu favorita u dvoboju drugog kola protiv nezgodnog Kolumbijca Santiaga Giralda. Do pobjede je došao u dva seta te će u trećem kolu imati priliku osvetiti Ivana Dodiga…

Prvi hrvatski “reket” Marin Čilić plasirao se u treće kolo Miamija. Protiv Santiaga Giralda, 90. tenisača svijeta, nije briljirao, no pobjeda se piše. Bilo je 6:2, 7:6 (6) poslije jednog sata i 34 minute igre.

Oba su tenisača imala puno više pogrešaka nego izravnih poena (Čilić 38-25, Giraldo 26-12), a na kraju je malo nedostajalo da se meč zakomplicira i ode u treći set. Nezgodni Kolumbijac nije bio nimalo bezopasan, no realizirao je samo jednu od osam break lopti. Čilić je s druge strane tri od četiri prilike pretvorio u break.

Prvi set otišao je na stranu devetog nositelja za samo 28 minuta igre zahvaljujući breakovima kod 3:2 i 5:2. Giraldo je pak u toj dionici imao jednu break loptu odmah u prvom gemu te 0-30 kod 2:2.

Drugi set bio je vrlo izjednačen, no Giraldo je imao dovoljno prilika za odvesti meč u treći set. Imao je Kolumbijac break prednosti (2:1), koji je Čilić odmah nadoknadio, te još pet neiskorištenih break lopti. Kod 3:3 Čilić je izvukao 15-40 i još dvije prednosti, te još jednu break loptu kod 5:5. Bio je i Giraldo jednom u opasnosti, ali je kod 2:3 anulirao break loptu.

U tie breaku Čilić je s četiri uzastopna poena poveo 5-2 i imao dva servisa. No oba je izgubio vrlo jeftinim pogreškama. Kod 6-5 na prvoj meč lopti promašio je čisti zicer na forhendu, ali je kod 7-6 bio puno koncentriraniji i mirniji te je ipak priveo meč kraju.

U trećem kolu hrvatski će tenisač igrati protiv 20. nositelja Johna Isnera, koji je spriječio hrvatski okršaj porazivši Ivana Dodiga 4:6, 7:5, 7:6 (5).

11. tenisaču svijeta ovo je šesti nastup u Miamiju i do sada je samo jednom uspio proći u osminu finala. Bilo je to 2010. godine. Prošle je godine izgubio u trećem kolu od Juana Martina Del Potra.