Čilićev niz došao kraju, propustio pet set lopti i onda se “ispuhao”

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, nije uspio izboriti finale drugi tjedan u nizu. U polufinalu zemljanog turnira u Hamburgu izgubio je u dva seta od domaćeg predstavnika Tommyja Haasa. Čilić je propustio previše prilika u prvom setu, koji je potpuno prelomio susret…

Niz Marina Čilića od sedam uzastopnih pobjeda (i 14 uzastopnih setova) došao je kraju. Nakon četiri pobjede na putu do naslova u Umagu prošlog tjedna te nove tri pobjede ovog tjedna u Hamburgu, u polufinalu ga je zaustavio Tommy Haas, koji je za nastup u glavnom ždrijebu dobio pozivnicu organizatora.

34-godišnji Nijemac slavio je 7:6 (7), 6:0 i tako dobio svoju osvetu za poraz od Čilića u polufinalu Münchena ranije ove godine.

Čilić je u prvom setu propustio uistinu previše šansi i za to je bio kažnjen. Prokockao je prednost 3:0 u gemovima i ukupno čak pet set lopti. Jednu kod 6:5 na servisu Haasa te još četiri u tie breaku. Imao je 5-2 i dva servisa, potom 6-3 i 7-6, no ni jednu od tih prilika nije iskoristio. Na prvoj set lopti Haasa Čilićev forhend zahvatio je “nec” i završio izvan granica terena. Mogao je i Haas ranije doći do seta jer je kod 5:5 imao ukupno tri break lopte.

Propuštene prilike očito su dobro potresle četvrtog nositelja jer u drugom setu nije osvojio ni gem. Dapače, osvojio je ukupno samo 12 od 38 poena. Haas je ekspresno poveo 3:0, zatim napravio još jedan break i potom kod 5:0 na servisu Čilića realizirao ukupno četvrtu meč loptu. Meč je trajao jedan sat i 56 minuta, od čega je samo prvi set trajao gotovo jedan i pol sat.

Haas, inače rođeni Hamburžanin, ranije ovog tjedna već je izbacio dva nositelja, branitelja naslova Gillesa Simona (2.) i svog sunarodnjaka Floriana Mayera (7.). Pobjedom nad Čilićem plasirao se u svoje 23. pojedinačno finale karijere. Do sada je osvojio 13 naslova, a impresivno zvuči podatak da je posljednje finale Haas izgubio još 2002. godine! Nakon toga slavio je u svih osam finala i u ukupno 12 od zadnjih 13.