Čilićev niz ide dalje, u polufinalu protiv Haasa

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale Hamburga. U četvrtfinalnom susretu protiv Alberta Ramosa ostvario je svoju sedmu uzastopnu pobjedu bez izgubljenog seta i izborio polufinalni okršaj s Tommyjem Haasom…

Marin Čilić nastavlja svoj pobjednički niz. U četvrtfinalu Hamburga pobijedio je Alberta Ramosa (46.) 6:4, 7:6 (5) i došao do svoje sedme uzastopne pobjede. Svih sedam ostvario je bez izgubljenog seta.

Meč protiv nezgodnog ljevorukog Španjolca nije bio lagan za najboljeg hrvatskog tenisača. Ramos, koji je ove sezone pobijedio Verdasca, Monaca i Gasqueta, je u prvom setu prvi došao do breaka i poveo 4:3, no onda je Čilić nanizao pet gemova i poveo 6:4, 2:0.

No, uzvratio je Ramos i s tri uzastopna gema došao u situaciju da zadrži servis i povede 4:2. Čilić nije dopustio taj scenarij te je odmah nadoknadio izgubljeni servis i vratio meč u ravnotežu.

U 13. igri četvrti nositelj poveo je 3-1 i 5-3, Ramos izjednačio na 5-5, da bi hrvatski predstavnik ipak priveo meč kraju s dva uzastopna poena (7-5).

Čilić se na taj način osvetio Ramosu za lanjski poraz u Šangaju. 15. tenisaču svijeta ovo je četvrto polufinale sezone. Prošle sezone na ovom turniru zaustavljen je u četvrtfinalu protiv Mihajla Južnija.

U subotnjem polufinalu Čilić će igrati protiv Tommyja Haasa, kojeg je pobijedio u polufinalu Münchena ranije ove godine (6:3, 6:4). Marin nije izgubio ni jedan od tri ovogodišnja polufinala (München, Queen’s, Umag).