Čilić ušao u četvrtfinale Adelaidea nakon velike borbe u drugom setu

Hrvatski tenisač Marin Čilić na startu je opravdao ulogu trećeg nositelja na ATP turniru u Adelaideu, pripremi za Australian Open. Čilić je u osmini finala u dva seta svladao Brazilca Thiaga Monteira.

Premda je Brazilac 89. igrač svijeta, hrvatskom je tenisaču pružio jako dobar otpor i na terenu je proveo gotovo dva sata, a posebno je teško za Marina bilo izvojevati pobjedu u drugom setu.

U prvom je dovoljna bila jedna break šansa, i to na samom kraju za 6:4 jer Monteiro je prije toga jako dobro čuvao svoj početni udarac i Čiliću nije dao niti priliku da zaprijeti oduzimanjem servisa.

U drugom setu ipak je bilo više uzbuđenja, ali i borbe jer oba su igrača u nekoliko navrata imali prilike za break. Najveću je propustio Čilić u drugom gemu kad je prosuo 0:40 i ukupno pet break šansi.

Monteiro je to sačuvao, i sam je imao priliku za oduzimanje servisa pri 5:5 i 30:40 i tim breakom vjerojatno bi izjednačio u setu, ali Čilić je spasio, a onda u tie-breaku pri 3:3 osvojio četiri poena u nizu za pobjedu.

Težak drugi set koji je trajao sat i 15 minuta, vrlo čvrst suparnik koji nije davao mnogo prilika, ali Čilić je sve to prebrodio i zasluženo ide u četvrtfinale gdje će igrati protiv sedmog nositelja Lasla Đerea.