Čilićev odličan početak u Indian Wellsu – Lorenzi bez ikakvih šansi

Prvi hrvatski “reket” Marin Čilić ostvario je i 15. pobjedu u posljednjih 16 mečeva. U drugom kolu ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu Čilić je sa 6:2, 6:2 bio bolji od 100. tenisača svijeta Paola Lorenzija.

Čilić je do pobjede stigao oduzevši servis pet puta i izgubivši svoj jednom. Prvi je set osvojio dvama uzastopnim breakovima poslije rezultata 2:2. U drugom je bilo nešto više komplikacija, no rezultat je bio jednako uvjerljiv.

24. nositelj napravio je break za vodstvo 3:1, no u idućem je gemu Lorenzi stigao do svog jedinog breaka za povratak u meč. No njegova nada nije dugo trajala. S još dva oduzeta servisa Čilić je lako priveo meč kraju poslije 71 minute igre.

Hrvatski je tenisač imao očekivano puno više izravnih poena od suparnika (28-7), ali i manje neprisiljenih pogrešaka (15-18).

Čilić je uz 54% prvog servisa zabio šest asova, od čega pet u prvom setu. U drugoj dionici servis je bio nešto lošiji, no to se na kraju nije odrazilo na rezultat. Čilić je rutinski upisao 19. pobjedu ove sezone protiv 32-godišnjeg talijanskog kvalifikanta.

Ni u jednom od šest prijašnjih nastupa u Kaliforniji Čilić nije uspio povezati dvije pobjede. Najbolji mu je rezultat treće kolo ostvareno kada je bio slobodan u prvom kolu (2009., 2011. i 2013.). Taj niz pokušat će prekinuti protiv 16. nositelja Tommyja Robreda ili Marinka Matosevica.