Čitluk Grad i Međugorje u finalu MNL Brotnjo 2012

Ekipe Čitluk Grada i Međugorja će na travnjaku Gradskog stadiona Bare odlučivati o pobjedniku Malonogometne lige MZ općine Čitluk – Brotnjo 2012. U prvoj polufinalnoj utakmici Grad je pobjedom 3:2 nad Čerinom osigurao finale, dok je Međugorje tek nakon izvođenje penala uspjelo izbaciti branitelje naslova, ekipu Krehin Graca.

Prvu sinoćnju utakmicu polufinala ekipa Čerina je započela odlično i u 9. minuti pogotkom Jure Muse povela 1:0. Dobra igra iz prvog poluvremena Čerinu se isplatila i minutu kasnije kada Ivan Pinjuh pogađa za 2:0, rezultat s kojim je i završilo prvo poluvrijeme.

Dobru igru iz prvog poluvremena Čerin nije uspio okruniti s više pogodaka, a ni ponoviti u nastavku utakmice koji je u potpunosti pripao igračima Čitluk Grada. Grad je u drugom poluvremenu preko Tomislava Bevande u 26. minuti smanjio prednost Čerina, da bi Marko Ćorić pred karaj utakmice poravnao na 2:2.

Odluka o pobjedniku prvog polufinala praktično je pala u posljednjim trenutcima utakmice kada je Rozićev prizemni i ne baš jak šut zbunio vratara Čerina i završio u mreži za slavlje Čitluk Grada.

Odlična i zanimljiva, baš kao i prva, bila je i druga utakmica polufinala odigrana sinoć na terenu SC u Blizancima u kojoj su se sastali Međugorje i Krehin Gradac. Fantastična ekipa Međugorja, koja je u svim utakmicama lige prije polufinala upisala pobjede, preko Čilića je u 12. minuti uspjela povesti 1:0, a branitelje naslova sedam minuta prije kraja utakmice u igru je vratio Josip Dujmović, tako da su pobjednika drugog polufinalnog susreta odlučivali penali.

Vratar Graca Dujmović seriju je otvorio pogotkom, a isto je za Međugorje napravio i Čilić. Iskusnom Darki Planiniću, koji je bio drugi izvođač za Gradac, Anđelo Vasilj uspijeva obraniti penal, ali u istoj seriji i Matej Čilić pogađa prečku za Međugorje tako da je rezultat ostao 2:2. Nakon dva promašaja Josip Dujmović i Stanislav Vasilj bili su sigurni izvođači, da bi vratar Vasilj nakon toga uspio obraniti pokušaj Marina Pehara, poslije kojega je Bernard Čilić Međugorje doveo u vodstvo. Gradac je, pogodivši peti penal, nakratko u igri ostavio Jozić, no siguran izvođač za Međugorje bio je i Tomislav Pavlović, koji je pogodio za konačno slavlje Međugorja.

Čerinu i Krehin Gracu preostala je utakmica za treće mjesto koja će se odigrati danas u Blizancima u 21 sat.