Clippersi upoznali Ivicu Zupca, vrlo dobar start u novom dresu uz pobjedu u Bostonu

Briljantno drugo poluvrijeme Los Angeles Clippersa i pobjeda uz veliki preokret kod Boston Celticsa. Boston je sam po sebi bio veliki favorit, ali nakon ozljede i izlaska Kyrieja Irvinga totalno se pogubio i Clippersi su napravili ogroman preokret i slavili sa 123:112.

Nakon prve četvrtine Celticsi su vodili s 43:20 i Clippersima je prijetio totalni potop, ali upravo suprotno, u drugom poluvremenu momčad Doca Riversa odigrala je vrhunski, dobila to razdoblje sa 70:38 i odnijela pobjedu.

Ivica Zubac debitirao je u dresu Clippersa i krenuo u startnoj petorci. Iako itekako očito da je neuigran sa suigračima i da se još uvijek ne razumiju, pokazao je zašto su ga u Clippersima dočekali raširenih ruku. Za 23 minute provedene na parketu ubacio je 12 poena (5/10 za dva, 2/3 slobodna), uhvatio devet skokova i podijelio tri blokade. Po dobrom ga se neće sjećati Irving koji je zaradio ozljedu koljena upravo zaobilazeći Zupca.

28 razlike Celticsi su uspjeli prosuti, a osim Zupca još jedan novak u redovima Clippersa odradio je sjajnu utakmicu. Iz Philadelphije pristigli Landry Shametvezanim tricama poravnao je na 100:100 na sredini zadnje dionice, a onda je još jednom tricom uz slobodno bacanje tri i pol minute prije kraja odveo Clipperse na 106:102.

Pljuštale su trice u završnici, pogađali su i Gallinari i Beverley, Celticsi su bili u totalnoj nevjerici i nisu znali kako zaustaviti nalet gostiju.

U momčadski sjajnom izdanju Clippersa Montrezl Harrell upisao je 21 poen uz šest skokova, a Danilo Gallinari 19 poena uz deset skokova.

Gordon Hayward s 19 poena i pet skokova vukao je Celticse, a po 16 poena upisali su Jayson Tatum (osam skokova) i Terry Rozier (pet skokova)