Košarkašice Brotnja slavile u Rami

U posljednjem kolu prije prvenstvene stanke košarkašice ŽHKK Brotnjo 94 ubilježile su novu pobjedu. Bubamare su u Rami pobijedile istoimene domaćice rezultatom 58:49 i tako ostvarile šestu pobjedu u sezoni iz isto toliko kola.

Nakon prilično izjednačenih prvih deset minuta koje su domaće igračice riješile u svoju korist 18:14, uslijedila je druga četvrtina u kojoj su igračice Brotnja preokrenule tijek događanja na parketu i došle do prednosti od šest poena (24:30).

Dobru igru iz druge četvrtine košarkašice Brotnja su ponovile i u trećoj četvrtini, tako da je rezultat nakon 30 minuta igre glasio 37:48.

A prednost ostvarena u drugoj i trećoj četvrtini Čitlučankama je bila dovoljna da utakmicu mirno privedu kraju (49:58). U drugoj utakmici 6. kola košarkašice Posušja su na domaćem parketu pobijedile Livno rezultatom 63:33.

Rama: Sićaj 9, A. Zadrić 2, Bilić, Dedić, Meštrović 19, Brizar 10, Kovačević 9, M. Zadrić, Bošnjak, Marić.

Brotnjo: Bulić, Bevanda, Musa 11, M. Gakić 9, Barbarić 11, Kordić 9, A. Gakić, Krasić 18, Šego, Doko.

Spomenimo i to kako su u uvertiri ogleda šestog kola između Rame i Brotnja utakmicu odigrale košarkašice ova dva kluba rođene 2000. godine u kojoj su košarkašice Brotnja slavile pobjedu 22:45. Te da će u stanci natjecanja Herceg – Bosne za seniorke upravo mlađe kategorije započeti sa svojim natjecanjima, dok će seniorke ponovno na parket krajem veljače iduće godine kada će sudionice Lige Herceg – Bosne ponovno odigrati tri kola.