Dodig i Pavić u tri seta do polufinala Chengdua

Drugu pobjedu na ATP turniru u Chengduu upisali su Ivan Dodig i Mate Pavićkoji će nastojati odigrati što više zajedničkih mečeva uoči finala Davis Cupa.

Hrvatska kombinacija u Chengduu je postavljena za prve nositelje, a u drugom odigranom meču svladala je Denisa Molčanova i Igora Zelenaja u tri seta čime se plasirala u polufinale. Do pobjede su Pavić i Dodig stigli sa 3:6, 6:3, 10:4 nakon sat i 15 minuta igre.

Puno bolje krenula je hrvatska kombinacija u prvom setu, povela je s 2:0 i imala još jednu break loptu za dvostruki break. Međutim, vrlo brzo je potpuno stala. Molčanov i Zelenaj od zaostatka 3:1 okrenuli su rezultat i osvojili set bez izgubljenog gema.

Drugi je set ponovno bolje krenuo za prve nositelje koji su poveli s 3:1, ali s razlikom da tu nisu stali. Spasili su jednu break loptu, a vrlo brzo došli i do seta. Produženi tie-break u potpunosti je pripao Dodigu i Paviću koji su izgubili tek četiri poena.

Za ulazak u finale igrat će protiv četvrtih nositelja Santiaga Gonzalesa i Aisama Ul Haq Qureshija.