Dodig nastavio sjajan niz u Münchenu, pobjedom protiv Dolgopolova ušao u polufinale

Tri meča, tri uvjerljive pobjede za Ivana Dodiga u Münchenu. Nakon što je nadigrao Nikolaja Davidenka i Marina Čilića, Dodig je bio bolji i od Oleksandra Dolgopolova i to mu je donijelo ulazak u polufinale ovog turnira…

Još jedan samouvjeren i dobar nastup je iza Ivana Dodiga. Izuzetno borbeni Međugorac nadigrao je i Oleksandra Dolgopolova i tako se plasirao u polufinale Münchena.

Jednako kao i u prva dva kola protiv Nikolaja Davidenka i Marina Čilića, Dodig je još jednom upisao pobjedu bez izgubljenog seta i bez da je protivnik uspio izboriti barem tie-break.

Upornom i dobrom igrom natjerao je Dolgopolova u brojne pogreške i nije mu dozvolio da preuzme inicijativu i kontrolu nad igrom. Ukrajinac je vrebao priliku na drugom servisu Dodiga, duboko u terenu čekao početni udarac i pokušao što brže završiti poen, međutim i u tome je dosta griješio.

Dodig je od samog početka meča stavljao Dolgopolova na muke. Već u prvom gemu Ukrajinac je spašavao dvije break lopte, ali u trećem je Dodig ponovno stigao do 15:40 i ovaj put do prednosti 2:1.

Kod 3:2 je ušao u manju krizu na svom servisu što je Dolgopolov iskoristio i vratio break za poravnanje na 3:3, međutim u završnici seta ponovno Dodig dolazi do break lopti, koristi četvrtu u devetom gemu za 5:4 i servis za set. Tu je bio vrlo uvjerljiv i sa 6:4 uzeo prvi set.

U ranoj fazi drugog seta Ukrajinac je ponovno ušao u zaostatak. Dodig je stigao do breaka koji ga je doveo do 2:1, zatim je spasio tri break lopte u sljedećem gemu i do kraja meča mirno odradio posao.

Nešto problema javilo se na servisu za meč kada je ispustio 40:15, međutim nakon dobrog napada i prvog servisa, iskoristio je treću meč loptu i prošao u polufinale.

U polufinalu će Dodig igrati protiv boljeg iz njemačkog dvoboja trećeg nositelja Tommyja Haasa i šestog nositelja Floriana Mayera.