Dodig prokockao veliku priliku za okršaj s Đokovićem, Pella slavio 12:10 u petom setu

Marin Čilić ostao je jedini hrvatski predstavnik u pojedinačnoj konkurenciji na Roland Garrosu. U drugom mu se kolu mogao pridružiti Ivan Dodig, no on je poražen s 12:10 u petom setu protiv Argentinca Guida Pelle…

Ivan Dodig ima za čime žaliti poslije meča protiv Guida Pelle. Poslije tri sata i 24 minute izgubio je 4:6, 6:4, 6:3, 2:6, 12:10 u meču u kojemu je vodio 6:4, 4:0. Argentinac je uzvratio s devet uzastopnih gemova te je ubrzo poveo 2-1 u setovima. Dodig se oporavio i osvojio četvrtu dionicu, no u petoj je 23-godišnji Argentinac došao do svoje prve Grand Slam pobjede. Za nagradu će u drugom kolu igrati protiv prvog tenisača svijeta, Novaka Đokovića.

Dodig je ove godine u Indian Wellsu na tvrdoj podlozi protiv Pelle slavio 6:1, 6:2, no njihov okršaj u Parizu bio je sasvim drukčija priča. Argentinac, inače 83. tenisač svijeta (najbolji renking karijere), u Grad svjetlosti stigao je prepun samopouzdanja. Prošlog je tjedna u Düsseldorfu iz kvalifikacija dogurao do polufinala, pritom izbacivši Kubota, Tipsarevića i Troickog prije nego što je izgubio od Monaca.

Stečeno samopouzdanje poslije najboljeg rezultata karijere očito mu je jako pomoglo u petom setu, premda je po prvi put u karijeri igrao pet setova. Oba su tenisača u toj dionici imala (polu)prilike, no Pella je generalno bio opasniji i zaslužio je pobjedu. Do ključnog je breaka stigao kod 10:10, a nedugo zatim odservirao je za meč izgubivši jedan poen na svom servisu.

Dodigu pak i dalje ne ide u Parizu. Ovo mu je bio peti nastup i još uvijek traži prvu pobjedu u glavnom turniru. U prvom je kolu poražen i prethodne dvije godine, dok je prije toga dvaput gubio u kvalifikacijama. Njegov omjer u mečevima koji su otišli u peti set sada je 3-4 (3-6 ako računamo Davis Cup).