Dodig u tri seta do drugog kola US Opena s Granollers-Pujolom

Meč prvog kola posljednjeg Grand Slama sezone uspješno je odradio Ivan Dodig koji igra u paru s Marcelom Granollers-Pujolom. Teže od očekivanog bili su bolji od kombinacije Romain Arneodo/Luke Bambridge.

U konačnici su stigli do pobjede 6:3, 6:7, 6:4 nakon dva sata i 20 minuta provedenih na terenu, a u drugom kolu igrat će protiv boljeg iz dvoboja Johnson/Kudla – King/Opelka.

Dva breaka napravila je hrvatsko-španjolska kombinacija u prvom setu, pri čemu protivniku nije dozvolila nijednu priliku za preokret. Dapače, izgubila je tek tri poena na vlastitom servisu u cijelom setu.

Drugi je ipak bio nešto drugačiji, s obzirom na to da nismo vidjeli nijedan. Sve do 13. igre nije bilo prevelikih promjena. Pri vodstvu 4:3 Arneodo i Bambrigde rade mini break i vrlo brzo dolaze do poravnanja.

Odlučujući, treći set ipak je pripao hrvatsko-španjolskoj kombinaciji koja je odmah povela s 2:0 i prednost sačuvala do kraja meča.

US Open parovi, 1. kolo:
Ivan Dodig/Marcel Granollers-Pujol – Romain Arneodo/Luke Bambridge 6:3, 6:7 (4), 6:4