Dodig zaustavljen u prvom kolu Dohe

Netom prije prelaska u novu godinu po lokalnom vremenu Philipp Kohlschreiber pobijedio je Ivana Dodiga u prvom kolu Dohe. Rezultat je bio 7:6 (5), 6:1. “Mislim da smo obojica bila malo ‘zakržljala’, ali ukupno sam zadovoljan. Bio je prvi meč i moramo biti svjesni situacije. Bilo je prilično kasno i svi su htjeli slaviti Novu godinu”, kazao je poslije meča 29-godišnji Nijemac, koji je ostvario četiri izravna poena više od Hrvata (24-20).

U prvom setu Dodig nije realizirao jednu break loptu, a Kohlschreiber tri, pa je odluka o pobjedniku te dionice pala u 13. igri. Ona je pripala trećem nositelju sa 7-5, a drugi set bio je jednosmjerna ulica.

Meč je na koncu trajao jedan sat i 16 minuta, a završio je nekih pola sata prije ponoći po lokalnom vremenu.

Dodigov nastup u Dohi još nije gotov jer ga čeka meč parova s Benjaminom Beckerom. U prvom kolu njihovi protivnici su drugi nositelji Julian Knowle i Filip Polašek.