Dodigov uspješan start na Floridi

Jedan od trojice hrvatskih predstavnika u Delray Beachu, Ivan Dodig, uspješno je započeo svoj nastup. U meču prvog kola nadjačao je Nijemca Matthiasa Bachingera s 2:1 u setovima…

Neizvjestan i izjednačen meč između Ivana Dodiga i Matthiasa Bachingera u prvom kolu Delray Beacha otišao je na stranu hrvatskog tenisača s 4:6, 6:4, 6:4 poslije dva sata i devet minuta igre.

Dodigu je od velike pomoći bio upravo Bachinger svojim lošim serviranjem. Nijemac je, naime, u cijelom meču ubacio skromnih 40% prvog servisa, od čega katastrofalnih 29% u drugom setu. Unatoč tome 94. tenisač svijeta bio je u igri sve do samog kraja.

U trećem setu odlučujućim trenutkom pokazao se Dodigov break u trećem gemu za vodstvo 2:1. Najbolju i jedinu priliku za spašavanje meča Bachinger, kojemu je ovo bio prvi nastup u Delray Beachu, imao je u osmom gemu. Dodig se suočio s break loptom kod 30-40, uz to je i promašio prvi servis, ali se s tri uzastopna poena ipak uspio izvući iz neprilike.

Nedugo zatim bez većih problema odservirao je za pobjedu i plasman u osminu finala, u kojoj će se sastati s još jednim njemačkim tenisačem, Philippom Kohlschreiberom.

Što se ranijeg dijela meča između Dodiga i Bachingera tiče, 27-godišnji Međugorac bolje je započeo i u prvom setu poveo 2:1 s breakom. No, Bachinger je ekspresno uzvratio istom mjerom i potom u desetom gemu napravio novi break za 6:4.

Na putu do poravnanja meča Dodig je u drugom setu dva puta morao oduzeti servis suparniku. Prvi break, onaj kod 3:3, Bachinger je vratio, no onaj drugi nije i Dodig je odveo meč u treći set sa 6:4.

U završnici Dodig je ipak sačuvao pribranost i došao na korak od ponavljanja svog lanjskog rezultata u Delray Beachu. Tada ga je u četvrtfinalu zaustavio Janko Tipsarević. Bila je ovo druga pobjeda Dodiga nad Bachingerom u isto toliko dvoboja.