Double-double Ivice Zupca, Celticsi ipak preokretom slavili protiv Clippersa

Boston Celticsi upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu, svladali su na svom parketu Los Angeles Clipperse sa 116:110.

Celticsi su predvođeni Jaysonom Tatumom i Jaylenom Brownom koji su još jednom bili prva imena svoje momčadi i pomogli na putu do ostvarivanja već 26. ovosezonske pobjede.

Ovo je za Celticse bio mali revanš za poraz u Los Angelesu sredinom ovog mjeseca kada su izgubili s uvjerljivih 113:93. Nisu bili uvjerljivi kao Clippersi u tom susretu, ali bilo je dovoljno.

Domaćin je imao kontrolu većim dijelom susreta, ali ne i u trećoj dionici koju su Clippersi odradili odlično, napravili preokret i s prednosti ušli u zadnjih 12 minuta.

Tu je ipak Boston bio bolji, deset minuta prije kraja preuzeo je vodstvo koje više nije niti ispuštao.

U zadnju minutu Boston je ušao uz vodstvo 113:110, Clippersi su propustili priliku za približavanjem, Derrick White odradio je dobru obranu na Paulu Georgeu pa su Tatum i Brown hvatali važne skokova u napadu i u konačnici je upravo Brown s linije slobodnih bacanja odvojio Boston.

Po 29 poena ubacili su Jayson Tatum (11 skokova) i Jaylen Brown (sedam skokova). Kod Clippersa Kawhi Leonard ubacio je 26 poena uz osam skokova, a Paul George 24 poena uz šest asistencija. Ivica Zubac za 30 minuta ubacio je 13 poena (6/9 za dva, 1/4 slobodna) uz 11 skokova.