Golijada Brotnja na Barama: 8 komada u mreži Kupresa

Nogometaši Brotnja u 5. su kolu Druge lige NS FBiH – skupina Jug s visokih 8:0 pobijedili Kupres. Do prve ovosezonske pobjede na domaćem terenu Brotnjo su vodili Šarac i Miloš s po tri pogotka i Skoko koji je postigao dva pogotka, a uz raspoložene strijelce i ostatak momčadi je odigrao odlično utakmicu.

Već u 4. minuti susreta lijepo pogodivši mrežu Kupresa Brotnjo je u vodstvo doveo Josip Miloš. Isti igrač je u 18. minuti iz slobodnog udarca povisio na 2:0, a dva pogotka kasnije u prvom poluvremenu postigao je i Matej Skoko. Skoko je prvo u 30. minuti pogodio za 3:0, da bi pet minuta kasnije postavio konačni rezultat prvog poluvremena (4:0).

Uzorak Slike

Šarac u dvije utakmice postigao šest pogodaka

Nakon odličnih 45 minuta u kojima su postigli četiri pogotka nogometaši Brotnja u nastavak su krenuli laganije, tako da se sve do 78. minute rezultat nije mijenjao. U nastavku utakmice najbliže pogotku bio je Ivan Šarac, ali su njegovi udarci odlazili uglavnom pored vrata, dok je jedan pogodio stativu.

Bez obzira na par promašaja Čitlučani su nastavili igrati dobro i stvarati prilike, a jednu od njih u 78. minuti iskoristio je Šarac. Poslije prvog pogotka Šarac je pogotke postizao kao na traci, pa je tako vratar Vukadin po loptu u mrežu morao i u 84. i 87. minuti. Postigavši tri pogotka Šarac je nakon gostovanja u Ljubuškom u kojemu je također postigao hat trick u samo dvije utakmice postigao šest pogodaka.

Visoku pobjedu Brotnja pred sami kraj utakmice svojim trećim pogotkom potvrdio je Miloš.

HNK Brotnjo: Šego, Soldo, D. Miličević (od 60. Pavlović), Pušić, J. Brajković, Vasilj, Skoko, Miloš, Pehar (od 75. Šimović), Šarac, Badalić (od 46. Pinjuh).

HNK Kupres: Vukadin, Gasal, Ćavar, Perković, Zaimović, Gvozden, Aničić (od 85. Ramljak), Mašić, Marić, Jezidžić, Čolić.