Hrvatska pregazila Crnu Goru i već nakon prve utakmice osigurala četvrtfinale

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina još jednom je potvrdila kvalitetu i pobjedom protiv Crne Gore već u prvoj utakmici drugog kruga je osigurala četvrtfinale. Konačnih 100:48 dovoljno govori o razlici u kvaliteti između ovih reprezentacija.

Crna Gora: Čarapić 4, Vukčević 4 (5 izgubljenih), Jelovac 4, Cupara 0, Dubak 8 (4 izgubljene), Bakić 0, Lučić 5, Kalezić 7 (4 skoka), Radonjić 6 (7 skokova, 4 ukradene), Divac 4, Grković 4, Popović 2 (5 skokova).

Hrvatska: Skokna 11 (4 izgubljene), Lazić 4 (4 asistencije), Dubelj 3, Bender 13 (7 asistencija, 6 skokova), Kalpić 5, Kumanović 3, Slavica 16 (8 skokova, 5 izgubljenih), Zubac 8 (6 skokova), Žižić 17 (11 skokova), Čolak 2, Mazalin 9 (6 asistencija, 5 skokova, 5 ukradenih), Gašpert 9.

Niti Crna Gora nije uspjela zaustaviti hrvatsku kadetsku košarkašku reprezentaciju koja iz utakmice u utakmicu potvrđuje status jednog od glavnih favorita za naslov prvaka Europe.

U posljednja dva susreta protiv Ukrajine i Latvije bilo je manjih problema, no poglavito zbog više nego dvostruko više izgubljenih lopti u odnosu na protivnika. Protiv Crne Gore taj omjer je bio izjednačen i Hrvatska je odmah upisala ogromnu pobjedu.

Bila je to utakmica velikih serija Hrvatske koja je u svakoj četvrtini lomila Crnu Goru i ostavljala je u sve većem i većem zaostatku.

Već na poluvremenu je bilo 49:26 da bi Hrvatska drugo poluvrijeme otvorila sa 16:0 i pobjegla na 65:26.

Najistaknutiji su bili Ante Žižić sa 17 poena i 11 skokova i Nik Slavica sa 16 poena i osam skokova.

Ova pobjeda Hrvatskoj osigurava nastup u četvrtfinalu, a u preostala dva susreta pokušat će osigurati i prvo mjesto za što lakšeg protivnika među osam najboljih.