Hrvatska U18 reprezentacija razbila Ukrajinu na otvorenju Europskog prvenstva

Mladi hrvatski košarkaši odličnim su nastupom u latvijskoj Lijepaji protiv Ukrajine otvorili nastup na U18 Europskom prvenstvu i ubilježili pobjedu od 81:49.

Hrvatska je od samog početka preuzela inicijativu, a rezultatska prednost rasla iz četvrtine u četvrtinu. Već sredinom druge dionice mladi Hrvati imali su vodstvo od 14 poena, koje su Ukrajinci do poluvremena uspjeli donekle ublažiti, no u posljednje dvije četvrtine njihov je otpor posve slomljen.

U hrvatskim redovima istaknuo se Karlo Žganec s 19 poena i devet skokova, a najbolju podršku imao je u Marku Arapoviću s 10 poena i 12 skokova, te Lovri Mazalinu koji je upisao 14 poena.

Hrvatska je utakmicu završila sa solidnih 45,6 posto šuta, dok je protivnik šutirao tek 28,1 posto. Od Ukrajinaca valja istaknuti tek Kobeca i Sidorova s po 12 poena i tri skoka.

Naš Brotnjak Andrija Ćorić nije poentirao, ali je u 10 minuta igre upisao atraktivnu blokadu i imao važan obrambeni zadatak ostavivši jednog od glavnih ukrajinskih igrača Lebedintseva na nuli.

U drugom kolu skupine D hrvatske košarkaše u petak čeka ogled protiv Turske, a u posljednjem kolu natjecanja u skupini u subotu igraju protiv Engleske.

Hrvatska: Gulam 10, Jukić 3, Marinelli 6, Bošnjak 2, Gabrić 7, Ćorić, Jelenek 8, Kozić 2, B. Žganec, Arapović 10, Mazalin 14, K. Žganec 19.

Ukrajina: Sidorov 12, Kudrja, Bojarkin 5, Todosijenko, Lebendicev, Kobec 12, Sahniuk 4, Šalamov 7, Prjimak, Antipov 6, Prokopenko 3, Orlov.

Skokovi: Hrvatska 58 (18 napad, 40 obrana), Ukrajina 33 (10 napad, 23 obrana)

Asistencije: Hrvatska 13, Ukrajina 3

Izgubljene/ukradene lopte: Hrvatska 21/10, Ukrajina 21/12