Istomin se revanširao Čiliću za prošlotjedni poraz – hrvatski tenisač bez puno šansi

Prvi put u petom međusobnom susretu Marin Čilić poražen je od Denisa Istomina. Uzbekistanac je prošlog tjedna u Brisbaneu bio blizu, ali je izgubio, da bi se u drugom kolu Sydneyja ovog tjedna revanširao hrvatskom predstavniku porazivši ga u dva seta…

Marin Čilić nije se uspio drugi tjedan u nizu plasirati u četvrtfinale. U drugom kolu Sydneyja sedmi nositelj poražen je od Denisa Istomina 6:3, 6:4 za jedan sat i 16 minuta igre.

Prošlog tjedna u prvom kolu Brisbanea Čilić se protiv Istomina “provukao” (6:7 (3), 7:6 (5), 6:4), no u Sydneyju preokreta nije bilo. Uzbekistanac je odigrao odličan meč od početka do kraja i zasluženo stigao do prve pobjede nad Čilićem u njihovu petom međusobnom susretu. Istominu je za pobjedu bio dovoljan po jedan break u svakom setu.

U prvoj dionici 49. tenisač svijeta do prednosti je stigao kod 2:1. Jedinu polupriliku za povratak Čilić je imao kod 2:4 kada je na servisu Istomina prokockao 0-30.

U drugom je setu kod 3:3 i izjednačenja na servisu Čilića meč bio nakratko prekinut zbog kiše. U nastavku je Čilić zadržao svoj servis-gem i potom u sljedećem gemu propustio realizirati svoje prve dvije break lopte u meču. Novu priliku sedmi nositelj nije dobio – kod 4:4 Istomin mu je oduzeo servis i bez većih problema odservirao za meč.

Čilić je u ovom susretu imao neuobičajeno visoki postotak prvog servisa (68%), na kojemu je osvojio 72% poena. Istomin ga je posebno ugrožavao na drugom servisu – Čilić je u takvim situacijama osvojio tek 35% poena. Zabio je osam asova i napravio jednu dvostruku pogrešku.

Istomin tako treću godinu u nizu potvrđuje da mu Sydney paše. Prije dvije godine ispao je u polufinalu, a lani u četvrtfinalu.

Čilić pak odlazi put Melbournea na prvi Grand Slam sezone sa skromnim učinkom od tri pobjede i dva poraza na prva dva turnira.