Ivan Dodig i Latisha Chan zaustavljeni nakon 13 uzastopnih pobjeda

Iako su ove godine osvojili dva od tri Grand Slam turnira, Latisha Chan i Ivan Dodig bili su postavljeni tek za četvrte nositelje, a polufinale im je donijelo prvopostavljene Hao-Ching Chan (sestra Latishe Chan) i Michaela Venusa.

Chan i Venus bili su uspješniji u dva tijesna seta i tako su zaustavili niz od 13 pobjeda Chan i Dodig koji su jurili prema novoj Grand Slam tituli.

Krenuli su odlično, došli do breaka već u prvom gemu, ali na servisu za set nisu izdržali i Chan i Venus se vraćaju te u tie-breaku dolaze do seta.

U drugom setu nije bilo break prilika do same završnice kada Chan i Venus kod 5:5 dolaze do 30:40, rade break i nakon toga mirno serviraju za pobjedu.

U finalu će igrati protiv Bethanie Mattek Sands i Jamieja Murraya.

US Open, polufinale:
Hao-Ching Chan/Michael Venus (Tajvan/Novi Zeland, 1) – Latisha Chan/Ivan Dodig(Tajvan/Hrvatska, 4) 7:6(3), 6:4