Ivan Dodig u polufinalu turnira u Taškentu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u polufinale ATP Challenger turnira u Uzbekistanu, točnije Taškentu, koji se uz nagradni fond od 125 tisuća dolara igra na tvrdoj podlozi (na otvorenom). U četvrtfinalu je Dodig, 117. igrač ATP-jeve ljestvice, nadigrao Izraelca Dudija Selu, trećeg nositelja turnira (6-4, 4-6, 6-3), i to po drugi put u karijeri u isto toliko mečeva. Trebala su dva sata i pet minuta našem tenisaču za pobjedu, ali ju je na

kraju sasvim zasluženo, na rutinski način, zaslužio. Dodig je u prvom setu bio jako dobar, posebno na prijemu servisa kada je oduzeo početni udarac Seli u dva navrata. Pritom je izgubio i jedan svoj servis, ali to na kraju nije imalo posljedica s obzirom da je set okončao sa 6-4.

U drugom je setu Izraelac bio bolji i zasluženo izborio treći set identičnim rezultatom kao i Dodig osvajanjem prvog seta. Naš je tenisač imao svega 50 posto ubačaja prvog servisa, tri dvostruke pogreške i samo sedam uzetih poena na servisu Izraelca – bez break-lopte.

Odlučujući set je Dodig započeo na furiozan način, poveo vrlo brzo s 3-0, te prednost održavao do samog kraja susreta i to bez ikakvih problema. Sela je pri Dodigovom servisu za meč došao do 30-30, ali više od toga nije išlo. U posljednjoj je dionici Dodig ispalio šest as-servisa i “dao” Seli svega pet poena na početnom udarcu.

U polufinalu turnira Dodig će igrati protiv boljeg iz susreta između prvog nositelja, Lukaša Lacka iz Slovačke, i drugog Izraelca u turniru Amira Weintrauba.