Karla Krasić i Maja Gakić predvodile Brotnjo do pobjede nad Posušjem

Košarkašice ŽHKK Brotnjo 94 su u 2. kolu Lige Herceg Bosne pobijedile vrlo dobre košarkašice Posušja 50:43 (14:6, 5:15, 13:11, 18:11). Čitlučke košarkašice dobro su otvorile utakmicu, no u drugoj su četvrtini pokvarile dojam pa su gošće iz Posušja na poluvrijeme otišle s dva poena prednosti (19:21).

Prednost gošća Bubamare su uspjele anulirati u trećoj četvrtini, a do pobjede su došle zahvaljujući seriji 9:0 u razdoblju od 34. do 37. minute. Pri rezultatu 36:36 Ana Kordić je pogodila tricu za Brotnjo, a seriju Čitlučanki nastavile su Karla Krasić i Marijana Barbarić. Nakon serije Brotnja Posušanke su zaprijetile serijom 5:0, no seriju gošća prekinula je Maja Gakić pogodivši težak šut za tri poena.

Utakmica 2. Kola Lige Herceg Bosne za košarkašice igrana između ŽHKK Brotnjo 94 i ŽKK Posušje završila je pobjedom Brotnja 50:43.

ŽHKK Brotnjo 94: Kordić 5, Marija Barbarić, M. Gakić 16, Marijana Barbarić 5, A. Gakić 4, Krasić 17, Bulić 1, Šego 2, Doko, Džida, Bevanda.